Tato rostlina je velmi zajímavá, ale v prodeji se objevila teprve nedávno.
BOTANICKÝ NÁZEV:
Pogonatherum paniceum. POPIS:
Jiný rozšířený název této rostliny je rákosí. Avšak s opravdovým rákosím nemá tato rostlina nic společného. Patří pouze do stejné čeledi. Pokojový bambus je ne příliš vysoká, hustě rostoucí travina, s šavlovitě zahnutými listy. Tato rostlina je velmi zajímavá, ale v prodeji se objevilo teprve nedávno. Dobře roste na jasně osvětlených a paprskům slunce dostupných místech. V zimě by teplota neměla klesat pod 18°C. Rostlina vyžaduje větší množství vody, proto je nutné ji hojně zalévat, aby ani v zimě nedocházelo k vysychání půdy. Vyšší vlhkost vzduchu je žádoucí, nikoliv však povinná. Rostlinu rozmnožujeme na jaře při přesazování dělením kořenového trsu. ČELEĎ:
Poaceae, lipnicovíte. PŮVOD:
Tropy. UMÍSTĚNÍ:
Dobře osvětlené místo. TEPLOTA:
Mírná, bambus upřednostňuje chladné přezimování při teplotě okolo 12-13°C, minimum 10°C. OSVĚTLENÍ:
Světlé prosluněné místo. V létě je lepší umístit na čerstvý vzduch, na místo chráněné před větrem. ZALÉVÁNÍ:
V létě hojné, v zimě mírné. Nedovolte silné vyschnutí zeminy. HNOJENÍ:
V období růstu od dubna do srpna se bambus každé dva týdny přihnojuje speciálním komplexním hnojivem pro pokojové rostliny. VLHKOST VZDUCHU:
Bambus má rád pravidelné rosení teplou vodou. PŘESAZOVÁNÍ:
Každoročně na jaře se přesazují mladé rostliny. Rostliny starší 3 až 4 let přesazujeme každé 2 až 3 roky. Zemina by měla být těžká a výživná. Doporučený podíl zeminy: 2 díly drnovky, 1 díl listovky, 1 díl kompostové zeminy, 1 díl rašeliny a 1 díl písku. Nádoba je vhodná prostorná. MNOŽENÍ:
Bambus se množí dělením. ŠKUDCI, CHOROBY:
Vzácné.