WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič (Great Anglo-French White and Black Hound)


PSÍ SVĚT


Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič má obrovskou zásobu energie. Zbožňuje vyčerpávající lov. Jako společník je chován jen velmi zřídka.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Grand Anglo-Francais Blanc et Noir, Great Anglo-French White and Black Hound
PŮVOD:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič byl vyšlechtěn ve Francii v 19. století. Vznikl křížením francouzských loveckých psů - Poitevina s Foxhoundy. Byl vyšlechtěn k honu velké a malé zvěře. Tito překrásní honiči jsou vybaveni vynikajícími smysly a vrozenými loveckými instinkty.
POPIS:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič je prakticky totožný s trikolorním honičem, liší se jen zbarvením. Je to krásný a elegantní pes, s pevnou kostrou a mohutným tělem. Mezi anglo-francouzskými plemeny loveckých psů je největší a nejoblíbenější. Výška v kohoutku je 62 až 72 cm, hmotnost je 34 až 35 kg. Velké a výrazné tmavé oči téměř splývají s černou barvou srsti kolem očí. Uši jsou dostatečně velké, nasazené v úrovni očí. Ocas je silný, ke konci se zužuje, v klidu směřuje dolů, při vzrušení nahoru. Srst je krátká, hustá a vydatná. Zbarvení je bílo-černé, sedlo na hřbetu je tradičně černé.
VÝŠKA:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič dosahuje v kohoutku 62 až 72 cm.
VÁHA:
Váží od 34 do 35 kg.
SRST:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič má krátkou, hustou a vydatně přiléhající srst, péče o ni není složitá. Zbarvení je bílo-černé, sedlo na hřbetě je tradičně černé.
CHARAKTER:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič má obrovskou zásobu energie. Zbožňuje vyčerpávající lov. Jako společník je chován jen velmi zřídka.
PÉČE:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Musíte mu však zajistit dostatek pohybu. Pro chov ve městě se příliš nehodí.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič se průměrně dožívá 10 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes. (Lovil velkou zvěř.)
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes. (Loví vysokou zvěř a lišky.)
PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 - Honiči.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
VFC
ČÍSLO STANDARDU:
323 / (Francie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
27.01.1983

___________________________________________________________________________________