WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Moskevský dlouhosrstý toy teriér (Moscow Toy Terrier)


PSÍ SVĚT


Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) je živý, veselý a přátelský pejsek, družný ke všem členům rodiny, především k dětem. Ke svému majiteli vždy oddaně lne.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Longhaired Toy Terrier; čes.: Moskevský dlouhosrstý teriér
PŮVOD:
V roce 1957 byl poprvé představen pes, který položil základ rozšíření plemene Moskevského dlouhosrstého toiteriéra. Na vzniku plemene se podílela také křížení dlouhosrstých Čivav (Chihuahua), Anglických toy teriérů a papilonů. V 90. letech specialisté rozpracovali nový standard a tím vývoj Moskevských dlouhosrstých toiteriérů prodloužili. V Rusku toto plemeno není přiznané.
POPIS:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) je kompaktní postavy a kvadratického rámce těla. Hrudník má dosti hluboký. Uši jsou stojaté, velké, štíhlé a vysoko posazené. Hlavu má malinkou, v lícních kostech přiměřeně širokou, čelo je zlehka okrouhlé. Čenich nosu je malý, zpravidla černý nebo v barvě zbarvení psa. Oči má dostatečně velké, trochu vypouklé a kulaté.
VÝŠKA:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) má v kohoutku 18 až 26 cm.
VÁHA:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) váží v rozmezí 2 až 3 kg.
SRST:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) má 3 až 5 cm dlouhou srst, která je buď rovná nebo zlehka vlnitá. Na čumáku a hlavě je srst krátká nebo plošně přiléhající. Uši jsou pokryty velmi dlouhou a hustou srstí, připomínající třásně. Na horní straně těla je srst krátká, pouze méně než 2 cm. Rozlišujeme také hladkosrsté druhy, pro které je charakteristická krátká srst, plošně přiléhající k tělu, bez pod srstí. Zbarvení je libovolné, kromě bílého a černého. Jedinou podmínkou je ale jednobarevnost. Zbarvení může být s nádechem do černé, nebo hnědé. Toleruje se, avšak není žádoucí malá bílá známka na hrudi a prstech.
CHARAKTER:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) je živý, veselý a přátelský pejsek, družný ke všem členům rodiny, především k dětem. Ke svému majiteli vždy oddaně lne.
PÉČE:
Moskevský dlouhosrstý teriér (Moscow Longhaired Toy Terrier) potřebuje zajistit dostatek pravidelných procházek. Jeho srst bychom měli asi 2 krát týdně kartáčovat. Jeho chování v domě jinak nevyžaduje žádnou složitou péči.
PLEMENO:
FCI - Neuznaná plemena.

___________________________________________________________________________________