WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Brazilský honič (Rastreador Brasileiro)


PSÍ SVĚT


Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) je dobrým a spolehlivým hlídačem a důvěryhodným psem, který vůči své rodině doma neprojevuje žádné agresivní chování. Je to aktivní a činorodý pes, rozverný, živý a odvážný.


ANGLICKÝ NÁZEV:
portug.: Rastreador Brasileiro; angl.: Brazilian Tracker
PŮVOD:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) je plemenem vyšlechtěným brazilským chovatelem Osvaldem Arandem Fillu. Vzniklo křížením různých plemen amerických foxhoundů, coonhoundů, ale také německých ovčáků. Používal se především k honu na jihoamerického jaguára. K pronásledování tohoto chytrého a obratného zvířete bylo zapotřebí silného a odvážného psa, který byl schopný vydržet mnoha hodinové pronásledování v podmínkách kamenitého horského terénu.
POPIS:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) má plochou hlavu. Oči jsou kovově žlutě zbarvené. Uši má dlouhé a kývavé. Čenich je středně velký, vzhledem k hlavě dobře proporcionální. Nos je černý, nebo zbarvený v závislosti na zbarvení srsti. Skus má nůžkový a vyrovnaný. Krk je silný, svalnatý a mírně klenutý. Horní linie těla je v úrovni. Hruď je silná a hluboká. Záda jsou rovná a silná, s dobře svalnatými bedry. Přední končetiny má silné a rovné. Zadní končetiny jsou silné, s dobře ohnutými hlezny. Tlapky má těsné a kompaktní. Ocas je v šavlovitém tvaru i zatočení. Chůze má dobrý dosah, s dobře vyváženým pohybem.
VÝŠKA:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) má v kohoutku 62 až 68 cm.
VÁHA:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) váží v rozmezí 22,5 až 27 kg.
SRST:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) má krátkou a hrubou srst. Zbarvení je bílé, někdy hnědé, s modrým, kaštanovým nebo černým značením.
CHARAKTER:
Brazilský honič (Rasterdador Brasileiro) je aktivní a činorodý pes, rozverný živý a odvážný, s velice dobrým pohybem.
PÉČE:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) vyžaduje delší procházky a větší fyzickou zátěž. Dopřejete-li mu dostatek pohybu a pracovní zábavy, bude Vám doma vynikajícím společníkem. Nezapomeňte také věnovat přiměřenou péči o jeho srst.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Brazilský honič (Rastreador Brasileiro) se průměrně dožívá 11 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.
PLEMENO:
FCI – Neuznané plemeno.
Sekce – Lovečtí psi.

___________________________________________________________________________________