přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: TUNRIDA


Adresa: Jižní čechy - Jindřichohradecko
Telefon: +420 606860521
Zodpovědná osoba: Daniela Kaucká
www: tunrida.dogweb.info/
Mail:

Hodnocení: 44 bodů ze 100

Chovatelská stanice: chov barevných boloňských psíků


O nás:
Chov barevných boloňských psíků, štěňata, fotogalerie, popis tohoto nového plemeneO plemeni:
Barevný boloňský psík, nebo chcete-li tsvetnaya bolonka je nové atraktivní plemeno, vlnitá nelínající srst, velmi hravé a mazlivé plemeno, jakákoliv agresivita je jim naprosto cizí a velmi dobře se snáší s ostatními zvířaty. Pro svoji milou povahu jsou používáni v canisterapii.
Malí bílí dlouhosrstí psi jsou známí již po celá staletí a setkáváme se s nimi na mnoha obrazech a malbách dobových umělců. Řada z nich dnes existuje jako mezinárodně uznávané plemeno, jiná prožívají svůj soumrak, ačkoliv jsou stejně krásná, roztomilá a mazlivá. Do té druhé skupiny patří bezesporu bolonky z bývalého Sovětského svazu. Tato trpasličí forma psů, která se chová po více než sto let výhradně v Rusku respektive v zemích bývalého Sovětského svazu, nepochybně vznikla z plemene bišonek (bichon frisé). Díky dlouholeté úzké vazbě francouzské a ruské šlechty se malí oblíbení psíci francouzských dam nutně rozšířili i do zemí carského Ruska.
Vzhledem k tomu, že chyběly importy ze země původu, docházelo v hojné míře k příbuzenské plemenitbě, a následkem toho se vyvinulo plemeno, jež se v řadě detailů liší od původního plemene bichon frisé. Toto plemeno není v současnosti mezinárodně uznáno, ale podle mých informací se dnes v oblasti FCI mimo Rusko počítá mezi boloňáčky. Kynologové mají jen dvě možné cesty: vrátit se zpět k výchozímu plemeni, nebo uznat vlastní plemeno s názvem bolonka francuska nebo bolonka cvetna. Domnívám se, že druhá cesta by byla v zájmu obou plemen.
Bolonka cvetna je barevnou variantou menšího poněkud obdélníkovějšího psa jemné konstituce (kohoutkový výška 25 až 28 cm u psů a 20 až 25 u fen). Detailní exteriérové znaky hlavy odpovídají plemeni bolonka francuska , jen nos je u černých psů černý a u barevných psů odpovídá barvou odstínu srsti. Zavěšené uši jsou v nasazení většinou lehce zvednuté, následkem čehož působí hlava větším dojmem. Nůžkový skus musí být úplný, toleruje se i klešťový skus, nikdy však předkus ani podkus.
Formát trupu odpovídá obdélníkovému formátu plemene bolonka francuska. Hrudní končetiny stojí rovně a souběžně, většinou však nejsou vidět, protože je pokrývá hustá srst stejně jako ocas, který je zatočen nad hřbetem.
Chovatelská stanice: TUNRIDA


Adresa: Jižní čechy - Jindřichohradecko
Telefon: +420 606860521
Zodpovědná osoba: Daniela Kaucká
www: tunrida.dogweb.info/
Mail:

Hodnocení: 44 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Boloňský psík

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 4172

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.7 z 5
(7 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

44 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Oleg, zítra Matouš