přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: FRANCOUZSKÁ LILIE


Adresa: Olešná 74, Pelhřimov
Telefon: +420602253460
Zodpovědná osoba: Kamila Nevšímalová
www: www.flilie.cz
Mail:

Plánujeme vrh: 15.07.2014
Hodnocení: 70 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Francouzských buldočků


O nás:Naše chov st. vznikla 1987 chovem francouzských buldočků, od roku 2007 se zabýváme chovem grifonků a brabantíků. Jsme spíše, jak se říká chov. st. rodinného typu. Máme jeden až dva vrhy do roka a štěňátkům se náležitě věnujeme.Neubírá to však nic na kvalitě i od nás odchází kvalitní a hlavně výborně socializovaná štěňata. S novými majiteli jsme i dlouhá léta v kontaktu a tak víme, jak se naši svěřenci mají.

O plemeni:Jejich krása je schovaná uvnitř, je to jejich povaha. Je to plemeno s neuvěřitelně něžnou povahou, i když někomu může připadat groteskní. Rádi vyhoví svému pánovi, proto ani začátečník s jeho výchovou nebude mít větší problémy. Jsou bystří, dobře se učí, a jsou schopni a ochotni se naučit různým legračním i užitečným kouskům.
Až extremně přilnou ke svému pánovi, kterého se snaží doprovázet na každém kroku, a to i v bytě. Taková závislost na pánovi je až neuvěřitelná. Miluje svého pána natolik, že z něj oči nespustí ani na okamžik. Rádi si hoví v jeho klíně. Zkrátka chce být svému pánovi co nejblíže. Ovšem ne každému je příjemné mít psíka stále v bezprostřední blízkosti. K takovému člověku se grifonek příliš nehodí.
Je okouzlujícím společníkem, vhodným jak pro důchodce, tak pro mnohočetnou rodinu. S dětmi si obvykle dobře rozumí. Potrpí si na lidskou společnost, čím větší, tím lépe. Je neobyčejně jemný, citlivý, mazlivý, přítulný, zkrátka výborný rodinný pes. Na druhé straně je to nepřehlédnutelný, skotačivý, čilý, dovádivý a stále dobře naladěný uličník. Je zvědavý a mile rozpustilý. Nechce u ničeho chybět. Je plný hravosti a radosti ze života. Miluje hry, zábavu, řádění a běhání. Zkrátka, když se něco děje. Není líný, a tedy pro něj není typické polehávání na gauči. Je překvapivě obratný, proto se hodí i pro mini agility. Jeho vazba na rodinu je velmi silná. Nemá sklony utíkat ze zahrady, toulat se, ani vyhledávat stopy divoké zvěře. Je dobromyslný a velmi dobře vychází s domácími zvířaty, včetně koček. Pokud jeho socializace a výchova není vyloženě zanedbaná, dobře se snese s jinými psy. Někteří jedinci, zejména je-li jich více pohromadě, mají sklony štěkat na cizí psy, pokud se jim zdá, že je ohrožují. Ovšem cílevědomou výchovou k tomu docházet nikdy nemusí. Má nekonfliktní a vyrovnanou povahu.
Grifonci jsou k cizím většinou zpočátku nedůvěřiví, ale známou návštěvu radostně uvítají. Jsou neuvěřitelně odvážní a sebevědomí, což z nich dělá výborné hlídače. Někdy působí až jaksi drze. Nikdy však nejsou nervní, kousaví či agresivní. Je pro ně typické, že štěkají poměrně potichu, proto většinou odpadají problémy se sousedy v panelovém domě.Chovatelská stanice: FRANCOUZSKÁ LILIE


Adresa: Olešná 74, Pelhřimov
Telefon: +420602253460
Zodpovědná osoba: Kamila Nevšímalová
www: www.flilie.cz
Mail:

Plánujeme vrh: 15.07.2014
Hodnocení: 70 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Belgický grifonek
Brabantík
Bruselský grifonek

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 2714

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.5 z 5
(158 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

70 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Benedikt, zítra Tibor