přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: TURANKA


Adresa: Sázava 158, 563 01 Lanškroun
Telefon: +420 604 272 359
Zodpovědná osoba: Miroslava Urbanová
www: thai-ridgeback.org
Mail:

Hodnocení: 48 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Thajský ridgeback


O nás:
Na našich stránkách naleznete fotogalerii, standard fci, přehled o štěňátkách,výstavní ohodnocení, a máme jednoho fešáka pro psí slečny.O plemeni:
Plemeno thaiského ridgebacka je velmi prastaré a jeho historie sahá, dle nalezených archeologických kreseb, tři až čtyři tisíce let do minulosti. Zmiňované kresby vyobrazují psa se vztyčeným ocasem a srpovitýma ušima, o kterém se vědci domnívají, že představuje právě thaiského ridgebacka.

Není pochyb o tom, že se opravdu jedná o prastaré plemeno, ale zdá se, že důkaz na základě tohoto vyobrazení, je poněkud slabý na to, abychom mohli s jistotou konstatovat, že se jedná právě o plemeno thaiského ridgebacka.

Jedny z prvních písemných zmínek pochází z rukopisu z doby vlády krále Songthana z Ayuttaya (1611 až 1628), který popsal plemeno následovně:

Jsou to velcí, krátkosrstí psi, vysocí více, než dva lokty. Známe různorodé odstíny tohoto psa a každý má na zádech ridge. Jsou zuřiví, avšak věrní a oddaní svým pánům. Rádi ho následují při lovu v lese. Když uloví nějaké zvíře, přinesou ho ihned svému pánovi. Jsou loajální k celé domácnosti, ve které žijí a milují společnost. Jdou se svým pánem kamkoliv. Jsou silní a nebojácní. Jejich uši jsou vzpřímené a krky se tyčí, jako meče domorodců.

Pro většinu obyvatel, chovajících v minulosti v Thaisku tyto psy, znamenal jejich čtyřnohý přítel nejen ochránce obydlí a všestraného pomocníka v domácnosti, ale především nepostradatelného druha při lovu a tedy důležitý zdroj potravy. Díky rychlosti, dobrému zraku a odvaze, byl schopen sám ulovit menší zvíře.

Od roku 1975 se chovatelé v Thaisku snažili o záchranu a ustálení chovu Thajského ridgebacka. Výsledkem bylo 28. 7. 1993 uznání plemene ve standardu FCI. Thajský ridgeback je pod číslem 338 zařazen do skupiny 5 – Špicové a primitivní plemena (tzn. prvotní, původní), sekce 7 – primitivní typy k loveckému použití. Největší rozkvět plemene byl zaznamenán v letech 1988 – 1993. V Thaisku je dnes chován pro svůj orientální vzhled jako společník a průvodce, ale zároveň jsou stále i chovatelé, kteří svůj chov zaměřují na loveckou upotřebitelnost plemene.

První štěňátko \"Hintza\", vyvežené mimo Thaisko, putovalo v roce 1990 k holandskému chovateli Ray Mersmannovi. Od té doby rapidně vzrůstá popularita tohoto plemene v Evropě, ale i za oceánem.

Chovatelská stanice: TURANKA


Adresa: Sázava 158, 563 01 Lanškroun
Telefon: +420 604 272 359
Zodpovědná osoba: Miroslava Urbanová
www: thai-ridgeback.org
Mail:

Hodnocení: 48 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Thajský ridgeback

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 4023

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.4 z 5
(8 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

48 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Dana, zítra Simona